Jak pracuji ... aneb co můžete v poradně očekávat

01.06.2018

Ve své práci využívám několik "nástrojů": HOMEOPATII, ETIKOTERAPII A SEBE. Pro náš rozhovor, kde jednoznačný prim hrajete vy, jsou důležité všechny tři zmíněné složky. Každá bude zastoupena zcela individuálně, s rozdílnou intenzitou, přesně tak, jak vyplyne z našeho vzájemného setkání, jak bude vyhovovat Vám. 

Nyní tedy konkrétně, ať to není stále takové neuchopitelné: Dostavíte se do poradny na smluvený termín. Poradna se nachází v prostorách, které jsou mně osobně velmi příjemné. Věřím, že podobný pocit zde nabydete i Vy. Záleží mi na tom, abyste se zde cítili bezpečně, uvolněně a spokojeně. Jsem si plně vědoma toho, že nepřicházíte na nezávazné poklábosení s kámoškou. Přicházíte se svým trápením, problémem či nemocí. Něčím, o čem se Vám nemusí zrovna lehce vyprávět. Budu Vám velmi pozorným a citlivým posluchačem.

HOMEOPATIE

Klasická homeopatie pracuje se SYMPTOMY neboli PŘÍZNAKY nemoci. Proto není pro klasického homeopata podstatná Vaše diagnoza či název nemoci; homeopat nepracuje s výsledky laboratorních testů apod. Důležitý je projev nemoci a její podoba. Jeden příklad: tři osoby s pylovou alergií - tedy shodná diagnoza. U každé je alergická reakce odlišná. Jednomu např. slzí oči, bolest je řezavá, oči jsou rudé. Druhý ale reaguje oteklými rty, svědí ho kůže a třetí má oteklé nosní sliznice, často kýchá. Objevují se další doprovodné příznaky: jeden může mít současně zvýšenou teplotu, druhý při alergii trpí únavou a třetí pro změnu nemůže v noci spát ... prostě každá z těchto osob má odlišné jednotlivé příznaky ... A tato jemná diferenciace vede k tomu, že každý těchto 3 lidí - i když se shodnou diagnozou - obdrží díky svým odlišnostem jiné homeopatikum; takové, které bude jeho příznakům nejvíce podobné. Vnímáte v tom ten naprosto individuální přístup a pojetí? Tak ale zpět k našemu sezení.

Povedu s Vámi takový pohovor, abych shromáždila dostatek důležitých indicií pro vyhodnocení správného homeopatika. Vyhodnocení homeopatika provádím až následně po Vaší návštěvě a výsledek obdržíte zpravidla do 2 dnů spolu s dalšími informace k obstarání homeopatického léku a způsobu užití. Některá homeopatika jsou dostupná v našich lékárnách, celá řada je však potřeba objednat v zahraničí. Ráda Vám budu nápomocna a potřebné vysvětlím.

ETIKOTERAPIE

Jak už jsem naznačila, dostanete velký prostor pro Váš příběh. Záleží jen na Vás, jak moc ho budete připraveni a ochotni rozbalit a možná poodkrýt i zákoutí, na která jste zapomněli nebo o nich nechcete vědět, uvolníte průchod svým emocím ... Na setkání v poradně se nemusíte nikterak připravovat a chystat si svou řeč, nechte tomu volný průběh a věřte, že to, co má zaznít, také zazní. Tato část našeho sezení je SEBEPOZNÁVACÍ, SEBEUVĚDOMOVACÍ, "etikoterapeutická". Jsem toho přesvědčení, že každý je za své zdraví i nemoc zodpovědný sám. A tedy i on sám a především on sám by se měl podílet na svém uzdravení. Jen my sami totiž nejlépe víme, co naše trápení, naši nemoc způsobilo.

První velké sezení trvá až 2 hodiny. Po nasazení homeopatika se po určitou dobu sledujete, zda a jak Vaše tělo reaguje. Dále doporučuji kratší kontrolní sezení. Vyhodnotíme předchozí období a dohodneme se na dalším postupu, někdy s návrhem dalšího homeopatického léku.