PYLOVÁ ALERGIE -homeopatická podpora

11.05.2018

Alergie - slovo dnes skloňované všemi pády, v každém ročním období a v každém věku. Postihuje ve velké míře malé děti, dokonce i kojence, stejně tak jako dospívající, dospělé a seniory.

Díky celé řadě různých vlivů dochází k NARUŠENÍ či SNÍŽENÍ naší OBRANYSCHOPNOSTI. Alergie je pak přehnaná, někdy doslova hysterická reakce tohoto narušeného a zmateného imunitního systému. Podněty, které jsou v přírodě běžné a neškodné - jako např. pyly - vyhodnotí jako nepřátelské, proti kterým je třeba bojovat. Spouští se akutní zánětlivé reakce, příznaky jako pálení očí, slzení, nadměrné kýchání, rýma či ucpaný nos atd.

Cílem tohoto článku je nabídnout některé možnosti, které v případě alergií, konkrétně SEZONNNÍCH PYLOVÝCH ALERGIÍ nabízí homeopatie.


Jaká se nabízí v případě pylové alergie HOMEOPATICKÁ PODPORA?KONSTITUČNÍ HOMEOPATIE

  • při hledání vhodného homeopatika jsou kromě aktuálního problému s jeho konkrétními projevy zohledněny všechny úrovně daného člověka - fyzická, psychická i duševní; hledají se hlubší příčiny problému (kde problém začal a jak se vyvíjel) a další souvislosti; přístup je individuální; výsledné konstituční homeopatikum dokáže "vyladit" tělo na všech jeho rovinách a nastartovat zdravou imunitu; doporučuji konzultovat s klasickým homeopatem; zeptejte se zde >>>
  • vhodné pro každého, u koho se objevily jak mírné, tak intenzivní alergické projevy nebo alergií již trpí; opakovaně se mu různé alergické příznaky vrací, mění se nebo dokonce stupňují a prohlubují
  • věkově omezeno není; vhodné též pro kojence, těhotné ženy a kojící maminky


SYMPTOMATICKÁ HOMEOPATIE

  • vhodné u lehkých alergických projevů bez komplikací. Tato podpora bývá rychlá a účinná, nemusí ale působit trvale a "hluboce" - výběr některých homeopatik viz. tabulka HOMEOPATICKÁ SAMOLÉČBA (níže). U opakujících se či stupňujících alergických projevů bude potřeba nalézt podstatu a příčinu, proč tělo takto reaguje a doporučuji konzultaci s homeopatem, resp. konstituční homeopatický postup (viz. výše)

  • věkově omezeno není; vhodné též pro kojence, těhotné ženy a kojící maminky.


HOMEOPATICKÁ "SAMOLÉČBA"
doporučení pro DOMÁCÍ HOMEOPATICKOU LÉKÁRNIČKU

V následující tabulce naleznete některá homeopatika pro "akutní", symptomatické užití.

Jak s tabulkou pracovat?


Při výběru sledujte příznaky a konkrétní projevy a rozlišujte mezi nimi (např. Jak vypadá rýma? Převažuje pálení očí?). Jen tak vyberete NEJPODOBNĚJŠÍ a tedy vhodné homeopatikum, které dokáže tělo podpořit. Zvolené homeopatikum by se mělo svým popisem co nejvíce podobat symptomům, které vykazuje nemocný. Není ale nutné, aby nemocný vykazoval úplně všechny popisované příznaky.

Při nesprávně zvoleném homeopatiku tělo neobdrží potřebnou informaci, "CO SE S NÍM DĚJE A CO JE POTŘEBA NAPRAVIT" a jeho reakce je mizivá nebo žádná.

Metoda je jemná, citlivá a bezpečná.


UPOZORNĚNÍ

Tento článek má informativní charakter a nenahrazuje zdravotní péči.              V případě závažných obtíží neprodleně konzultujte tento stav s lékařem.